Použiteľnosť webových stránok

Len použiteľný web alebo e-shop vám môže zarábať

Výborná použiteľnosť (usability) je typickou vlastnosťou každého úspešného webu alebo internetového obchodu.

Sú vaše webové stránky použiteľné?

Obráťte sa na nás a preveríme vaše webové stránky z hľadiska použiteľnosti a obchodnej účinnosti. Pri analýze použiteľnosti sa zameriame najmä na zistenie prekážok, ktoré by mohli vašim potenciálnym zákazníkom (návštevníkom vášho webu) spôsobovať problémy a odradiť ich od plnenia vašich marketingových cieľov (objednávka služieb, nákup produktov...). Otestujeme všetky kľúčové funkcie vašich webových stránok a prevedieme komplexnú kontrolu celého webu z hľadiska použiteľnosti. Na základe výsledkov testovania a analýz vám navrhneme riešenia (úpravu prvkov webu, redesign atď.).

Ešte len plánujete nový web?

Výborne – to je ten pravý moment, kedy je potrebné zamýšľať sa nad použiteľnosťou. Lepšia použiteľnosť = viac konverzií, preto využite príležitosť a objednajte si u nás kompletný návrh vášho nového webu vytvorený s ohľadom na použiteľnosť a plnenie obchodných cieľov.

Pri návrhu a tvorbe webu rešpektujeme princípy použiteľného webu:

  1. Užívateľ by mal bez zbytočného premýšľania :) pochopiť, ako sa ním navštívená webstránka používa a aký má účel.
  2. Užívateľ ľahko nájde informácie ktoré na webovej stránke hľadá, intuitívne používa funkcie webu vrátane odoslania objednávky a iných marketingových úkonov.
  3. Užívateľ sa rýchlo zoznámi s navigáciou a orientáciou na webstránke, pri ďalšej návšteve si rozloženie obsahu a funkcie webu už pamätá.
  4. Užívateľ nerobí pri používaní webstránky (takmer) žiadne chyby, „neblúdi“, prípadne svoju chybu ihneď a ľahko napraví.
  5. Užívateľ sa cíti na webstránke spokojne a príjemne (takúto stránku rád navštevuje, ochotne na nej nakupuje, dôveruje jej obsahu a zdieľa ho s priateľmi).

Preveríme a zabezpečíme použiteľnosť vašich webových stránok – kontaktujte nás.

Services Taxonomy:

Webformulár